
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 25 % |
| Length | 990.6 µm |
| Width | 500 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0402 |
| Case Code (Metric) | 1005 |
| Height | 500 µm |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Impedance | 220 Ω |
| DC Resistance (DCR) | 180 mΩ |
| Max Current Rating | 900 mA |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Number of Lines | 1 |
| Core Material | Ferrite |
| Max DC Current | 900 mA |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
